Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /STRONY_PRODUKCJA/tenis/wp-content/themes/prolog/admin/extensions/customizer/extension_customizer.php on line 312

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /STRONY_PRODUKCJA/tenis/wp-content/themes/prolog/admin/extensions/customizer/extension_customizer.php on line 325

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /STRONY_PRODUKCJA/tenis/wp-content/themes/prolog/admin/extensions/customizer/extension_customizer.php on line 351

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /STRONY_PRODUKCJA/tenis/wp-content/themes/prolog/admin/extensions/customizer/extension_customizer.php on line 363

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /STRONY_PRODUKCJA/tenis/wp-content/themes/prolog/admin/extensions/customizer/extension_customizer.php on line 382
Testujemy: Asics Gel-Resolution 9. But idealny | Serwis na zewnątrz

Testujemy: Asics Gel-Resolution 9. But idealny

Nie od dziś wiadomo, że współczesny sport jest na tyle rozwinięty, iż umiejętności to wyłącznie jedna ze składowych sukcesu. Ważne jest, jak zawodnik się prowadzi, z jakim nastawieniem mentalnym przystępuje do gry, a także z jakiego sprzętu korzysta. Szczególnie w tenisie duże znaczenie ma ten ostatni aspekt. I choć wielu z Was mogłoby się wydawać, że kluczowa jest rakieta i to wokół niej kręci się wszystko, to niekoniecznie tak jest. Nie bez kozery Novak Djoković czy chociażby Iga Świątek poświęcają tygodnie, a nawet miesiące, aby móc uczestniczyć w tworzeniu desygnowanego dla nich obuwia. 

Zostając w tenisie – jedną z marek, która najczęściej rzuca się w oczy na nogach zawodników oraz zawodniczek podczas telewizyjnych transmisji jest Asics. To firma, która świetnie odnajduje się na przeróżnych gałęziach sportowej rywalizacji, ale my oczywiście skupimy się na „białym sporcie”, a dokładniej jednej z najnowszych produkcji japońskiego giganta, butach Gel-Resolution 9 przeznaczonych do gry na kortach twardych.

Kilka słów od producenta: Buty do tenisa GEL-RESOLUTION™ 9 oferują doskonałą stabilność i amortyzację podczas dynamicznej gry na korcie. ​​Technologia DYNAWALL™ w podeszwie środkowej sięga teraz obszaru pięty dla dodatkowej stabilności podczas ruchów na boki. To funkcjonalna cecha, która skuteczna jest szczególnie podczas szybkich zrywów z jednej na drugą stronę kortu. Technologia DYNAWRAP™ w przelotce została strategicznie przeprojektowana tak, aby dociskać cholewkę do stopy, gdy potrzebne jest dodatkowe wsparcie. Dzięki temu buty te doskonale dopasowują się podczas błyskawicznych przejść. Ponadto podeszwa na całej długości i rozdzielony obszar pod piętą pomagają uzyskać bardziej stabilne lądowanie i szybsze odbicie od podłoża między uderzeniami.

W owym obuwiu miałem okazję grać kilkukrotnie i pierwsze, co przychodzi mi na myśl, to szybkość adaptacji. W przeszłości wielokrotnie przywdziewałem na nogi buty firmy Asics, ale jeszcze nigdy nie czułem tak ogromnego komfortu natychmiast po ich założeniu. Zazwyczaj potrzebowałem kilku bądź kilkunastu minut, aby wyzbyć się wrażenia sztywności, aby poczuć że but świetnie współgra ze stopą. W tym przypadku nastąpiło to natychmiast.

Model Gel-Resolution 9 poza komfortem noszenia, wyróżnia się również lekkością w poruszaniu, za co w dużej mierze odpowiada technologia DYNAWRAP. Osobiście świetnie czuję się w grze zza linii końcowej, a te buty temu sprzyjają. Jakkolwiek to zabrzmi – są niesamowicie szybkie (szczególnie przy ruchach bocznych) – jak tylko się da ułatwiają wykonywanie dynamicznych ruchów, noga nie zostaje z tyłu. Co ważne – nie ma mowy o dyskomforcie w przypadku wykonaniu doślizgów (wiem, że nie jestem jedyny, który robi je na twardym korcie), bowiem stopa w bucie „leży” naprawdę dobrze i nie trzeba się obawiać o narażenie na kontuzje. Osobiście chwalę sobie również uczucie miękkości pod stopą, co nie naraża jej na ból.

Kilka słów należy poświęcić wykonaniu modelu Gel-Resolution 9. Buty są bardzo ładne – z jednej strony wariant Steel Blue/Hazard Green wykracza poza standardowe kolorystyczne ramy, a z drugiej jest to zrobione w bardzo subtelny sposób. Mamy do czynienia z bardzo ładnym i oryginalnym wzorem, który zarazem nie rzuca się w oczy w negatywnym tego słowa znaczeniu. Dla mnie bomba!

Przywykłem już do tego, że recenzowanie sprzętu od firmy Asics nie należy do najłatwiejszych zadań. Dlaczego? Otóż – i piszę to w zupełności obiektywnie – trzeba się poważnie natrudzić, aby znaleźć jakieś mankamenty. Tak jest w przypadku modelu Gel-Resolution 9, który jest udoskonaloną wersją poprzednich produkcji.

Ocena: Perfekcja? Blisko perfekcji? Załóżmy, że buty Gel-Resolution 9 na korty twarde są bardzo bliskie perfekcji. Firma Asics przyzwyczaiła nas do tego, że progres przy kolejnych produkcjach jest ich nieodłącznym elementem, tak więc w ramach motywacji zostawiam 9,5/10!

Model Gel-Resolution 9 jest dostępny w oficjalnym sklepie ASICS oraz na Strefa Tenisa.

Dodaj komentarz

UA-120295791-1